confessions

tarator

1. nesil Yazar - bilim insanı - Yazar -

  1. toplam entry 1989
  2. takipçi 20
  3. puan 26060

atm'den parayı alıp sayan insan

tarator
Para makinesi eksik para verebilir. Hatta para vermiş görünüp hiç vermediği bile oluyor. Bu durumda işlem sonucunu gösteren fiş ile atm'nin bağlı olduğu şubeye başvuruyorsunuz. Mesai bitiminde kasa sayımı yapılıyor. Söylediğiniz miktarda fazla varsa tutanak ile size ödeme yapılıyor.

Yani parayı sayın bilgi fişini alın.

21 ağustos 2020 recep tayyip erdoğan'ın açıklamaları

tarator
Cari açığı oluşturan en önemli kalem enerji harcaması. Nükleer santral ihaleleri de bu sebeple açılmıştı. Devir açıp kapayacak çapta büyük bir şey ancak enerji bağımlılığını çok ciddi düzeyde azaltacak bir doğalgaz kaynağı işletmekle mümkün olabilir.

Bu çift taraflı çalışan bir şey. Yarın bir gün lira ani şekilde aşaşı yönlü hareket ederse, bulunan rezerv ile dünya lideri olmamızı engellemek için faiz lobisi operasyon yaptı dersiniz.

İranın veya Rusya'nın rezervi kadar bir rezerv bulunursa bu operasyon doğru da çıkabilir. Joe Biden biz yapmadık demek için bile darbeye karşıyım demiş olabilir.

sayısal zeka vs sözel zeka

tarator
Çoklu zekalar kuramı ortaya atıldığından beri niteliği tartışmalıdır. Çzk içinde de vardırlar ancak eskiden olayın tamamını açıklarken Çzk ile ancak küçük bir bölümünü izah etmekte kullanılır oldu.

özel üniversite vs devlet üniversitesi

tarator
Diploma sahibi olmak size iş bulma garantisi vermiyor. Bu yüzden özel veya devlet üniversitesinden mezun olmanızın ve diploma sahibi olmanızın tıp dışında bir önemi yok. Doktor açığı olduğu için ve tıptan mezun olabilen öğrenci yeterli kabul edildiği için direkt çalışmaya başlıyorsunuz ama bunun dışında bazı yeni açılan bölümleri ve istisna sayılacak alanlarda olanları ayırırsak diploma size iş garantisi vermiyor.

Özel okula gidip ders çalışmam mezun olurum diyorsanız babanızın parasına yazık. Çok parası varsa bunu anlarım ama maaşlı bir insanın özel okul parasını öderken zorlanmadığını düşünmüyorum.

Tercih yaparken sadece mezun olmayı hedefleyerek yazmayın. Üniversite bir şekilde biter. Mezun olursunuz ama mezun olduktan sonra kimse sadece diplomanız var diye gel demiyor.

Yazdıklarım tanıdıkla torpille işe girerim ben diyenleri kapsamıyor.
1
yawhehe yawhehe
ben portakallı.
bu entry'mi gördüyseniz öncelikle ekran görüntüsünü alın ve öyle okumaya devam edin. silinme ihtimaline karşı bunu belirtmek isterim. ki zaten çekinilecek bir şey yoksa bu hesabı direkt silmezler. kimsenin sözlüğe zarar verme niyeti yok. her kes susturulduklarını konuşmak istiyor.

sözlüğe veda ettiğimde nedenini merak edenler adına seviniyorum. çünkü sorgulamak bence şu hayattaki en önemli şey. şimdi çok uzatmadan anlatmak istiyorum. ben bir süre önce çizik atılarak sözlükten uzaklaştırıldım. hem de hicbir sebep gösterilmeden. üstelik burada kardeşim de vardı, saratancredi, ona da çizik atıldı. üstelik karambol de hicbir sebep gösterilmeden gönderildi. ben bu sözlükte zaten son kez entry yazdığımı belirtmiştim. ancak bu çizilmek için asla bir sebep olarak gösterilemez. ki zaten o dönem değil, yakın zamanda çizildi nickim. sebebini de sordum elbette ama cevap alamadım. zerre kadar da umrumda değil artık. üstümü çizdikten sonra bir gün adminin benim uzun bir süre emek verip içini özenle doldurduğum "yeni başlayanlar için mega sözlük" başlığımı silmesi ve bu da yetmezmiş gibi tamamen kopyalayıp kendi adı altında paylaşması üzerine çok doldum. normalde uğrayıp asla böyle bir şeyle uğraşmazdım, kalsaydı her şey. ama bu öylesine bir şey değil artık. her şeye tamam. arkamdan konuşun, beni yanlış tanıyın, bana karşı dolup taşın ama bu olaya da tamam derseniz hiç birinize hakkımı helal etmem. ben sözlüğe zarar verecek bir şey yapmadım. hele kardeşim, hicbir şey yapmadı. karambol'ün ne zararını gördünüz bugüne kadar? arkaplanda en çok emek verenlerden biriydi bir dönem. bu kadar silip giden yazar tamamen boş muydu? sözlüğe katkısı yok muydu? hiçbiri mi bir şeyler katmadı size ki bu kadar dolu0 taştınız? herkesin konuşma hakkı elinden alınmışken, onlara cevap vermek için fırsat verilmemişken arkalarından konuşmak bu kadar kolay mıydı? arkamdan dedikoduların döndüğü ekran alıntılarını gördükten sonra nankörlüğün ne olduğunu daha net anladım. ben hicbir yazara hadi entrylerinizi silin de şu sözlüğü bitirelim demedim. ama madem yazarları örgütlediğime dair arkamdan bilip bilmeden konuşuluyordu, ben de bunu yapmaktan çekinmedim. evet, herkesi topladım ve evet, artık hepimizin hedefi aynı. kimse buradan keyfi yere gitmedi. her olay birbirinin yükü haline geldi ve taştı. bu yüzden benim, saratancredi'nin ve karambol'ün entry'leri silinsin istiyoruz. ondan sonra zaten bu sözlükte bir kere daha görmezsiniz bizi. bir yerde bile karşınıza çıkmayız. benim bir bildiğim yok muydu? vardı benim bildiklerim de ama konuşmadım. admin benden mantıklı davranıp konuşmuş, bana bir güzel dolmuşsunuz. keşke ben konuşsaymışım ama bu saatten sonra o da faydasız. sadece bizi dinlemeden sadece admini dinleyerek yaptığınız yorumları göz ardı etmedik ve herkes kendini açıklamak için bekledi sabırla.

entry'lerin silinmesini talep ediyoruz. tamamen hepsinin silinmesini ve bana ait olan o başlığın da silinmesini istiyoruz. emeğimin izinsiz bir şekilde kullanılmasına asla müsaade edemem. şu an benimle aynı düşünen, sizi deyiminizle "portakallının tayfası" da evet, aynı fikirde. bu yüzden benim ve saratancredi'nin ve karambol'ün tüm entry'lerinin silinmesi için sonuna kadar uğraşacağız.

sizlerden de bekledigim bir şey var elbette. bu hesap da çizik yerse susmamanızı istiyorum. eğer içinizden birine bir kerecik bile destek olduysak, birinize faydamız dokunduysa, içimizden herhangi birinin bile hatrı varsa entry'lerin silinmesi için bize destek olmanızı istiyorum. siz sussanız da ben susmayacağız zaten. ama aylarca emek verdiğimiz şu sözlüğe azıcık bile katkımızın olduğunu düşünüyorsanız bu talebimizee destek olun.

ben sözlüğün herhangi bir yerine, işleyişine zarar vermedim. şu an zarar verebilir miyim? evet, hala birçok yazarın gitmesine sebep olabilirim ama yapmayacağım. su akar kendi yolunu elbet bulur. benim sizden tek ricam size bir miktar güven/emek/ destek verdigimi düşünüyorsanız destek olun. tek amaç bu ve sorunsuz bir şekilde adminin de dediği gibi olursa bir daha burada içimizden birine herhangi bir sebeple denk gelmezsiniz.
0 /

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol