confessions

yenerbahcheli

1. nesil yazar - yeni yeni ısınıyor -

  1. toplam entry 307
  2. takipçi 12
  3. puan 4304

eksiyi verenler itiraf başlığı

yenerbahcheli
Eksilenmenin bu derece sorun edildiğini bilmezdim. Belki en çok eksilenenlerden birisiyim. Seri olanlar hariç sorun edilmemesi gereken durumdur.

Benim açımdan eksi verilmesi sorun değil ama sebebi yorum kısmına girilmeli. Eksiyi verip kaçmak ise korkaklık.
Ben de eksi veriyorum elbette. Bana ters düşen görüşlere değil tabi. İçi boş entrylere, küfür ve hakaret içerenlere, özgün olmayan biryerlerden devşirilenlere vs.

Sen de hakaret ediyorsun zaman zaman diyebilirsiniz, haklısınız. Verin eksiyi, elinizi korkak alıştırmayın ;))

rte'ye kapa çeneni deme ihtimalini aklından geçirmeye cesaret eden polis

yenerbahcheli
Üçüncü dünya ülkesi ya da muz cumhuriyeti olmaktan kurtulup, gerçek adaleti, insan haklarını, düşünce ve ifade özgürlüğünü tesis edebilirsek neden olmasın.

Gerçi muz cumhuriyeti olmasak diplomasızın biri başta olmazdı. Özal, Demirel, Sezer gibi eğitimli insanların başta olduğu bir ülkede de zaten "kapa çeneni"ye gerek kalmazdı.

1

emmoğlu

yenerbahcheli
1992 yılında bingöl-elazığ arasında teröristler yolumuzu kestiğinde otobüste çalmakta olan ferdi tayfur şarkısı.
Nasıl travmaysa artık hiç sevmedim ve hiç dinlemedim.

minareden müzik çalanı bulup cami dibinde ezan dinleteceğiz

yenerbahcheli
Hukukun olmadığı, eşkiya zihniyetli insan müsveddelerinin de devlet yönettiği toplumlarda bu tür ifadeler olağandır. Hiç yadırgamadım.

Meseleye kafası ipotekli, her an galeyana hazır seçmen nazarıyla bakmayın. Olay toplumdaki kutuplaşmayı artırmak, nefret iklimini devam ettirmek için yapılmıştır. İzmir'in ve o şarkının seçilmesi kasıtlıdır. Yapanların chp seçmeni ya da sol görüşlü olduklarını düşünmüyorum. Olay olur olmaz reco'nun çıkıp birilerini direk hedef göstermesi dediklerimi desteklemektedir.

Son söz: Bir cumhurbaşkanı hayal edin. Kendi halkını birbirine düşman etmeye çalışıyor. İnsanların düşmanlığından nemalanıyor. Ya da boşverin hayali. Direk reco'ya bakın.

20

rise of empires ottoman

yenerbahcheli
Oldukça objektif ele alınmış. Henüz tamamını izlemediğim için aslında erken konuştuğumu düşünüyorum ama yine de ilk izlenimlerim bu doğrultuda. Bize anlatıldığı gibi inanılmaz aşırı süper bir osmanlı profili çizmiyor. Yer yer savaş esnasında yaşanılan sıkıntılara yer verilmiş, şövalyeler karşısında verilen kayıplar, 8000 kişilik bir savunmanın büyük, güçlü ve kalabalık Osmanlı ordusu karşısında uzun süre dayanması... Benzer şeyleri stefan zweig'ın "bizansın düşüşü sultan mehmet han'ın İstanbul'u fethi" adlı kitabında da okumuştum. Elbette tarihimizle gurur duyuyoruz ama abartı saçmalıklardansa objektif, tarihi belgelere dayalı bilgiye kulak vermek daha doğru.

bir teklifim var

yenerbahcheli
Devlet bize 1.000.000 ₺ kredi versin.
Bu parayla güzel bir market açalım.
Günlük 1.000 müşteri garantisi versin.
Gelen müşterinin parasını alalım.
Gelmeyen müşterinin parasını devlet ödesin.Dükkanın Vergi borçları silinsin.
Kredi borcumuzu ödeyemezsek onu da hazine ödesin.

Ne dersiniz?
6

İnci sözlük

yenerbahcheli
Genel itibariyle lise, üniversite çağı gençlerin takıldığı, yoğun belaltı ve küfür içerikli paylaşımların yapıldığı, zaman zaman çok orijinal esprilerin döndüğü ortam.

Geçmişte çok daha kaliteli paylaşımlar varmış, okuyunca farkettim. En sevdiğim iki hikayeyi bilmek isteyen olursa dm'den yazarım.

türkiye'nin yüzde doksan dokuzu müslümandır

yenerbahcheli
Taklit müslümanı oranıdır belirtilen oran. Zira hakiki müslümanlar şu anda dinin bu derece sömürülmesi karşısında bu kadar sessiz kalmazlardı. Hadi güçleri engel olmaya yetmiyor, o zaman en azından destek olmayı bırakırlardı. O bile yeterdi. Ama islamın özünü anlamamış, müslümanlığı siyasal islamdan ibaret zanneden bir kitle ile karşı karşıyayız ki bu cahillik nasıl izale edilir, nasıl aşılır, islamın tertemiz çehresi nasıl ortaya çıkarılır bilemiyorum.

magnus carlsen

yenerbahcheli
2004nyılında henüz daha küçük bir çocukken büyükusta değilken kasparov ile yaptığı karşılaşma buradadır lütfen sonuna kadar izleyin ve kasparovu nasıl duman ettiğini görün. Kasparovun rakibini küçümsemiş olması şüphesiz gözden kaçmıyor ama çocuğun hareketler ve fondaki müzik felaket.
Bu arada hala en sevdiğim oyuncu kasparovdur. Kramnik karşısındaki İki oyununa denk oyun daha görmedim.
1

ülkemiz insanının aşması gereken şeyler

yenerbahcheli
Ortadoğu kafası. Bu kafa avrupai düşüncenin çok gerisinde.

İlkeldir,
rejimleri totaliterdir
Hukuk-adalet yoktur, olan da güçlülerin hukukudur.
Konuşmak yerine kavgayı, savaşı tercih ederler.
Eleştiri kültürü yoktur, direk linç.
Farklı fikirlere sıfır tolerans ve saygı.
Sosyal yaşamda karşılıklı saygı yerine neredeyse mutlak diye ifade edeceğim bir saldırganlık.
Provoke olmak için hazır kıt'a.
Kafa biryerlere ipotekli, kendiliğinden düşünce yetisi yok.

okullarda belli yaşlardan sonra cinsellik dersi okutulmalı

yenerbahcheli
Fikirlerimizi beyan edelim elbette ama bilmediğimiz konularda ahkam keserek değil. Zira o zaman çok iğreti duruyor. bisiklet nickli yazar tıbbı da aşmış spesifikleşip psikiyatrinin alanına girmiş. Böyle olunca da haliyle Birsürü hata beraberinde gelmiş.
1. Psikososyal değil, psikosomatik olacak.
2. Ne asosyal kişilik bozukluğunun ne de bipolar afektif bozukluğun etyolojisinde cinsel bilgisizlik var.
3. Gelişim süreçlerinin bastırılması elbette sorun ama uluorta ve pervasızca yaşanmasından ortaya çıkan çok daha patolojik durumlar var.
4. Aşırı inançlı ve tutucu ailelerin çocuklarında bu tür rahatsızlıklar ortaya çıkıyor derken hangi kaynağa dayandırdığını da merak etmekteyim. Sadece diğer güruh uluorta yaptığından ve milletin kınama sınırlarına girmediklerinden göze batmıyorlar. Herkes bilir ki aynı hatayı dindar yapınca çok daha sert eleştiriliyor, bir de dindr olacak gibi lince varan ifadelere maruz kalıyor. Halbu ki onun da insan olduğu gerçeği gözardı ediliyor. Yoksa oran dindar kesimde de dindar olmayan kesimde de aynıdır.
Okullarda cinsellik dersine gelirsek umurumda değil.
3

doğu perinçek

yenerbahcheli
Benden öncekilerin söylediklerini düzeltmek gerek.
Bakın!
Doğu perinçek rüzgara doğru yönünü belirlemiyor, güçlünün yanında yer almıyor. Maocu görünüp sağ partilere yaranmaya çalışmıyor. Şimdi dikkatle dinleyin.
Perinçek ulusalcıdır. Maocu görüşe sahiptir. Bütün siyaseti din düşmanlığı üzerinedir. Dini her türlü yapıyı yok etmeye adamıştır siyasi düşüncesini. 0nbinde 1 oy oranı ile iktidar olamaycağını kendisi de pekala bilmektedir. O yüzden kim dini baltalıyorsa hep o grupla beraber hareket etmiştir. Yani özünde son derece tutarlıdır. Rte ye yanaşmış olması da bundandır. Rte şu anda ülkedeki her türlü dini yapının kuyusunu kazmaktadır. Dediklerimi herkesin anlamasını ya da onaylamasını beklemiyorum. Ama birgün yenerbahcheli demişti dersiniz.
0 /

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.