yazarların söylemek istedikleri

0 /
urmiaa
35 yaşında insansın ama hala açıklama bekliyorsun, sen daha bir şeyleri açıkla dile getiremezken ergen gibi davranırken karşındaki insanlardan nasıl normal davranışlar bekliyorsun ? Varoluşsal krizlerin ve saçma sapan kabullenislerin ile baş başa kal, uzun süredir olduğu gibi. Bir dostun ve uzun yıllardır seni tanıyan kişi olarak üzülüyorum giden zamanıma.
menacaptain
İnsanın yaşamsal süreçleri ele aldığımız da Her olayın farklı tepkilere yol açtığını görüyorum. Kendimde yaptığım araştırmaların ve sonuçları Paylaşmak istiyorum. Sonuçlardan asla korkmadım. Korku iyidir eğer eline alabilirsen. bazılarını paylaşmak istiyorum.
Sinir ve aşk çelişkisi. Baktığımda sevgi ne kadar büyükse o kadar sinir olur deniyor, bakıldığında evet ama ben nörolojik olarak ele aldım. Beynimiz bizi ele geçirmekten asla korkmayan bir şey . Beynimiz bizi ele geçirdiği zaman her olayın bir takliti oluyor aynı sinir ve aşk çelişkisi gibi. Her açımız da taklitçi yönü öne çıkıyor, büyük tepkiler büyük acılar ve durumların yol açtığı sonuçlar. Kendime söylemekten Ziyade insanlara söylemek istediğim şey Bazı olaylara verdiğimiz tepkiler aslında beynimizin bizi ele geçirdiğinin kanıtı.

Diğer Araştırmam ise şu şekilde

İnsan insanı neden anlayamaz?

Herkes çevresinde farklı bir kişi olduğunu savunur ama aslında o insan olması gerektiği gibi yaşayan bir insandır. Bu yüzden basit Yaşar basit konuşur bu yüzden anlaşılması diğer insanlara göre daha zor olur. Hayatı basit yaşayan kişinin başka bir gözle görülür farkı yoktur. İşte insanlar bu durumda duygularla hareket etmeye çalışır anlamak için, aslından insanlar basit yaşamaya başlasalar kişinin ne kadar kolay ne kadar anlaşılır biri olduğunu göreceklerdir. Bazı durumlarda ise insanın kendisine sormaktan korktuğu sorular ele verir. Ne olmak istiyorsun?
Bu sorunun cevabı aslında Belli. Anlaşılmak mi? Anlaşılmak isterken hata yapmak mı? Bu iki soru insanı kendi hayatını şekillendirecek süreçleri ele alır.
Gülenyüz
Niye kibar oldukça, alçak gönüllü oldukça insanlar kendilerin de bazı şeyleri hak görüyor? Neyin egosu bu, nezaket niye yanlış anlaşılır? Neden insanlar hep içten pazarlıklı?
Dolar niye yükseliyor?
Her şey neden çok pahalı ve buna rağmen insanlık ucuz?
Gördüğünüz üzere söyleyecek çok şey var uzar gider de ama sonuç olarak çözülen bir şey yok. O yüzden dewamke...
sonecka
Komşumuz sarımsak istedi. Bende bu hafta sarımsak almadım dedim. Tamam paylaşmak güzel bir şey. Ama bazıları insanı keriz yerine koyuyor. Bir baş sarımsağı, bir limonu kâr belliyor.
atavratedebiyat
Sultan'ın Âlimleri ceplerine dokunan, makamlarına ilişen, menfaatlerini tehdit eden hiçbir şeyi görmezler. Kamuyu ilgilendiren hukuksuzluk ve namussuzluğa üç maymunu oynarlar.

...

Herkesin "iyi", "güzel", "masum" ve "günahsız" olduğu bir çağ bizimkisi. Şah damarımıza kadar "yalan" dolmuşuz.

...

Ümmet: Dini bütün fantastik bir hikâye.

...

Sen kimsin?
Bir dokunup bin ah işittiğinim.

...

Aklımın ve kalbimin en güzel ve en sessiz yerindesin. Sessizlik diye geçme, kalabalık çağ benimkisi.

...
Kadınlar neden odun sever?

Anaç baskınlık neticesinde doğan "yontma" dürtüsü.

Ne kadar yontarsanız yontun; o burun uzayacak. Erkeklerin pinokyo ile odun bağı vardır ve bu bağ burunda tezahür eder.

Marangoz atölyesi değilsiniz.


...

Adalet dinin direğidir.

...

Rüyaların diliyle ve şairlerin sözüyle amel edilmez.

...

Çocuklarımızı Tarikatlardan, Cemaatlerden ve Allah ile aldatan, fakirliği övüp Karun gibi yaşayanlardan, Sultan'ın Sofrası'na oturan Din Tüccarlarından koruyalım. Kendimizi de. Ama en çok çocuklarımızı.

...

Mezopotamya çiçeğimsin

.
0 /

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol