yazarların türkiye'de yaşamak istedikleri şehir

worldwideweb
bursa, izmir ve kısmen ankara'da yaşama fırsatım oldu. şimdi istanbul istiyorum, aslında sadece merak ediyorum. pek benlik bi şehir değil bence ama giden geri dönemiyo belki severim
1
altin penguen altin penguen
orda ki ''dönemiyor'' detayı çok önemli.İstanbul pahalı bir şehir.Burada yaşamaya başladığın zaman buraya göre kazanıyor buraya göre borç ediniyorsun.Başka bir yere göç edip de burada ki hayatını sıfırlaman çok zor.Diğer şehirler birbirine az çok yakın ama bu şehir bir girdap gülüm.Yutuyor.
dedikadin
7 ay istanbul
5 ay muğla
İstanbul, para ve gelecek kaygısı taşımayan insanlar için harika bir şehirdir. Asla kopamazsınız, dışına çıktığınızda nefes alamazsınız. Yalnız, dediğim gibi. Çok parası olanlar için.
E para da varken yılın 5 ayı güney ege dolaylarında, sağa bakayım fethiye çıksın, arkamı döneyim göçek el sallasın, kafamı kaldırayım marmaris göz kırpsın, ayaklarımı uzatayım kaş'a dayansın fena mı olur.
servi revan
ankara gibi sessiz ıssız ruhsuz şehirlerinde.
4
mega yazar mega yazar
ankara ıssız değil canım, ne ıssız yerler var. ruhu da var bence. ama istanbulla kıyaslama.
servi revan servi revan
istanbul ilgi alanıma girmiyor ve ankara'da yaşayan birçok kişi bana bu terimlerle anlattı oraya + ne kadar oraya gittiysem kıştı gözüm hep gri gördü orayı :)
mega yazar mega yazar
anladım...daha çok gezersen farklı yerleri de var.
hashasin hashasin
ankaranın ruhunu ankarada yaşamadan anlayamazsın
zeze
valla 81 ilin hangisine götürürseniz yaşarım. zaten tembel adamın tekiyim. pek gezmem, denizi aramam. internet olsun, yakında 10 numara lokantalar olsun, tatlıcılarım olsun yeter. Bu anlatımdan yola çıkarak yine memleketim sayılabilecek hatay, adana, antep, urfa, mardin ve siirt ön plana çıkıyor sanırım :)

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.