yılmaz özdil

0 /
Mega sözlük 1. Nesil yazar
megola
2500₺ lik dandik kitabıyla kendi kesimini söğüşleyip , imar affına karşı köşesinde düzmeceler yazıp, ilk önce kendisi faydalanmak için koşa koşa bodrumdaki villasını kaçak büyüten , mustafa kemal Atatürk'ten prim kasan, en çok da kendi kesimini akıllıca elinde oynatan, bodrum güzellemesi yazardır.
codex
Contra "Zebani" parçasında bununla alakalı bir çok gönderme yapmıştı aslında. Ama yine de özet geçeyim:
Hani bir kesmi x hocaları, y tarikatları diye eleştiriyoruz. İşte bu zat-ı muhterem de sol için tam olarak aynı şey. Atatürkçülük adı altında para yolma peşinde bir tiptir kendisi. Tıpkı islamcı gözüküp ve türkçü gözüküp halkı soyup soğana çevirenler gibi. Elimi yormaya değmez, o derece tiye alınmaması gereken bir tip. Bunun sağı solu yok, cahil cahildir.
Daha önce de dedim; Muhalif olabilirim, ama kesinlikle bir siyasiye bel bağlayacak kadar salak değilim. Bir ideolojiden para kazanma peşinde olacaklara imkan tanıyacak hiç değilim.
Mevzu bahis parça:

edit: merak ediyorsan güzel kardeşim, ben parti tutmuyorum. Türkiye'de siyasilerin yüzde biri belki gerçekten iş yapar bu ülkede. İşini layıkı ile yapan var , onlara lafım yok. ama beni bir siyasi parti ile bağdaştırmayın.
Mega sözlük 1. Nesil yazar
0 /

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol