yüksek hızla araba kullanmak

jrriquelme
Bir yerden sonra kontrolün sizden çıkıp arabaya ve Allah'a geçtiği hızlarda araç kullanmaktır. Kazaların %70'ine sebep olan gereksiz bir eylemdir... İnsanı yorar, diğer sürücüleri tehlikeye atar ve yakıt sarfiyatını en az 3 katına çıkarır. Hız yapılacak yer var yapılmayacak yer var.

Bir de yüksek hızlarda arabayla makas atmak vardır ki; Afedersiniz bu ağır hanzoluktur. Bir çoğunun sonu kara toprak oluyor...
endergelisenosasunaataklari
Atmosferik araçlarda daha zevklidir. Zira devir yükseldikçe performans artar. Motorun tatlı sesi ile bütün gücü sağ ayağınızın altında ki pedalda hissedersiniz. Uzama hissiyatı esas haz noktasıdır.

Turbo benzinli araçlarda da zevklidir. Ancak safkan bir güç hissiyatı vermez. Turbo ile Coşar daha sonra biraz daha devirlenirsiniz. Ama atmosferik araçların esas haz noktası olan uzama hissiyatı bu araçlarda yoktur. Birden hızlanır ve stabil bir şekilde hızını korur.

Turbo dizel araçlarda ise bu hızlı kullanım zevki biraz kandırmaca işler. Şehir içinde tork ve turbonun verdiği atiklik ile zevkli olsa da devir yükseldikçe araç sağırlaşır. Belli bir hızdan sonra tatsız tuzsuz bir hissiyat verir. Alt devirler zevklidir sadece.


Her koşulda hız felakettir. Yaşadık gördük. Allah'a şükür bir kazamız olmadı. Ancak su testisi su yolunda kırılır.
Bu kardeşinizden tavsiye..

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.