zamanın nasıl geçtiğini anlamamak

zeze
bunu yazan arkadaşların çoğu muhtemelen kısa zaman dilimleri ile ilgili giriler yazacaklar. benim size söylemek istediğim ise daha dün annemizin kollarında yaşarken, çiçekli bahçemizin yollarında koşarken, şimdi emekli olduk, bankadaki maaş kuyruklarını doldurduk tarzı bir şeyler.

göz açıp kapayıncaya kadar, farketmeden, ilk, orta, lise ve üniversite biter. erkekseniz askerlik yapılır, işe girilir, evlenilir, çocuk(lar) sahibi olunur, sonra recursive olarak onlar buraya kadar yazdığım süreci yaşarken siz neleri nasıl yaptığınızı bile hatırlamadan emekli olursunuz. bir dönüp bakarsınız ve zamanın nasıl geçtiğini anlamamak işte budur dersiniz.

o sebep, yaşadığınız her anı dolu dolu yaşayın, sevdiklerinizle, şu anda imkanlar çok, kayıt altına alın ki zamanın nasıl geçtiğini anlayabilin.
3
Pişmanlık çiçeği Pişmanlık çiçeği
Bu benim yazmayı düşünüp, üşendiğim için yazmadığım bir entry, ellerine sağlık yazardaş...
zeze zeze
teşekkür ederim. hayatımın içinden şeyler olduğu zaman genç arkadaşlara bir nebza katkısı olur belki diye yazmaya çalışıyorum. umarım faydası dokunur.
Pişmanlık çiçeği Pişmanlık çiçeği
Dokunur dokunur...

Mesela; h" harfi bile çok anlamlıdır, anlam yükleyebilen için... Fayda" denilen tamamen istediğin şey ne ise onda gizli... İnsan ne istediğini bilmezse, neyden fayda göreceği de muamma olur haliyle...
tarator
Bunun beynin çalışma sistematiği ile doğrudan ilgili olduğunu düşünüyorum. Biz sayıları ve harfleri medeniyeti daha kolay kurmak için uydurduk ama beyin için bunlar gerçek olmayan kavramlar. Çünkü beyin tarihlere göre değil önemlileri önemsizlerden ayırarak anıları depoluyor.

Dolu dolu yaşamak demek aslında yaptığı her şeyden asgari bir düzeyde de olsa haz almak heyecan duymak ile ilgili. Bu nedenle bu anılar hatırlanıyor. Beyin 2 tür karar veriyor. Biri otomatik olarak farkında olmadan verdiği kararlar diğeri de bilişsel olarak aktif şekilde verdiği kararlar.

Hani çok bilinen bir laf vardır ya, ben dün ne yediğimi hatırlamıyorum derler. İşte beyin bunu otomatik yaptığı için hatırlamaz. Otomatik yapamadığı şeyler önemlidir ve hatırlar.

Nasıl geçti habersiz o güzelim yıllarım diyen kişi hep otomatik kararlar vererek yaşamış çünkü en güvenli olan bu.
3
Pişmanlık çiçeği Pişmanlık çiçeği
Bize yeni şeyler katan işler, kayıt altına alınır...
Gerisi fasa fiso"...

Hım, evet...
tarator tarator
Behzat Che de savcı Esra Behzat a diyor ya, " Duygu radarına girmek için illa ölmek mi lazım." duygu varsa önemlilik var.
Pişmanlık çiçeği Pişmanlık çiçeği
Hım hım, annadım...
purplelamborghini
john lennon'un konuyla ilgili çok güzel bir sözü vardır.

hayat biz onu planlarken başımızdan gelip geçenlerdir.

siz planlar yapıyorken ve takılıp kalmışken bir bakmışsınız ömür bitmiş.

bencilce bir entry olacak ama carpe diem dostlarım anı yaşayın kontrol dürtünüzü bırakın.

emin olun daha mutlu olacaksınız.

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.